img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Gluten pszenny witalny - 500g

 • Cena brutto: 12,99 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Gluten pszenny witalny - opakowanie 0,5kg

   

  Gluten to witalne białko pszenne otrzymywane poprzez ekstrakcję z pszenicy. W skład glutenu wchodzą gliadyny odpowiedzialne za lepkość i gluteiny nadające produktom elastyczność. Jednorodny proszek, bez dodatków. Nieodzowny składnik wysokobiałkowych wegańskich burgerów i kotletów oraz seitana.

  Czysty gluten pszenny jest w piekarnictwie wykorzystywany do poprawy i stabilizacji jakości mąki, ponieważ gluten wiąże wodę, dodanie go do mąki poprawia wodochłonność i wpływa na zwiększenie wydajności ciasta i pieczywa; jednocześnie dodanie glutenu wpływa na poprawę zdolności do wytwarzania i zatrzymywania gazów w cieście, w rezultacie uzyskania większej ilości pęcherzyków powietrza uzyskuje się pieczywo o większej objętości, bardziej delikatnym miąższu i przedłużonej trwałości. Aby poprawić wyrastanie chleba, wydłużyć czas jego świeżości i elastyczność ciasta dodawaj 1 łyżeczkę glutenu na 1 szklankę mąki.

  Składniki: witalny gluten pszenny 100%

  Alergeny: gluten

  Wartości odżywcze w 100g: wartość energetyczna 1632kJ / 386kcal, tłuszcze 6g (w tym kwasy tłuszczowe nasycone 1g), węglowodany 9g (w tym cukry 4g), białko 75g, błonnik 2g, sól 250mg.

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach