img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Grecki miód jodłowy 250g - MELIDORON

 • Dostępność: Jest Jest
 • Producent: MELIDORON
 • Nowość
 • Cena brutto: 24,25 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Miody greckie Melidoron to połączenie wieloletniej pszczelarskiej tradycji oraz wielkiego zamiłowania do pszczół oraz greckiej natury. Miody Melidoron pochodzą z najczystszych i najbardziej urodzajnych terenów Grecji, a w szczególności Peloponezu. Na obszarach wąwozów i zielonych zboczy góry Parnon (Arkadia)dziewiczego terenu słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi As w Mountain Elias i Środkowo-Wschodniej Krety, wszędzie tam, gdzie przyroda jest bujna, a ziemie żyzne. Melidoron to smaki Grecji zawarte w cudownym miodzie o wielu smakach, zapachach i barwach. Od miodów wielokwiatowych, pomarańczowych, kasztanowych i wrzosowych, przez miody tymiankowe, dębowe i truskawkowe, aż po unikalne i niesamowicie rzadkie jodłowe i sosnowe miody spadziowe.

   

  Miód jodłowy to jeden z najrzadszych produktów na całym świecie. Imponujący perłowo-bursztynowy kolor, charakterystyczne metaliczne akcenty i wyjątkowo gruba faktura sprawiają, że jest wyjątkowy. Jest ostry i smakuje jak toffi, a aromaty różnych kwiatów i jodły to prawdziwa uczta smaków i kolorów. Wszystkie powyższe cechy w połączeniu z naturalnymi właściwościami (nie krystalizuje) oraz bogaty w mikroelementy skład zadowolą najbardziej wymagających konsumentów. Ciesz się tym charakterystycznym rodzajem miodu, który jest nam hojnie ofiarowany przez grecką naturę. Miód jodłowy należy do kategorii spadzi i jest zbierany z granulek i mszyc, które pasożytują na jodłach greckich i wytwarzają zroszone miody, które są zapylane przez pszczoły. Najważniejszym granulatem jest „Phemicryphus”, który pasożytuje na „abies cephalonica”, specyficznym gatunku jodły rosnącej na obszarach górskich na południu Olympos, w Evritania, Pertouli, Karpenisi, Taygeto, Arcadia (Mount Parnon i Mount Mainalo) oraz w innych obszarach.

  Miód jodłowy Pasieki Melidoron jest zbierany w lasach jodłowych Arkadii (Góra Parnon i Góra Mainalo) na Peloponezie na wysokości od 800 do 1300 m od początku czerwca do końca lipca. Obszar góry Parnon i wąwóz klasztoru Elona, ​​w którym zbierany jest miód, są częścią sieci Natura 2000. Jest to sieć Ekologiczna obejmująca siedliska przyrodnicze i siedliska gatunków ważnych z punktu widzenia środowiska naturalnego i całej Europy.

   

  Informacje dodatkowe:

  Kategoria: Miody Spadziowe

  Barwa: Perłowo - bursztynowa

  Smak: ostry, z nutą toffi

  Zapach: Bardzo aromatyczny

  Czas krystalizacji: niekrystalizuje.

  Czas zbiorów: czerwiec - lipiec

  Region: Peloponez (Arkadia)

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach