img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Grecki miód z drzewa truskawkowego ( z chruściny jagodnej) 250g - MELIDORON

 • Cena brutto: 22,25 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Miody greckie Melidoron to połączenie wieloletniej pszczelarskiej tradycji oraz wielkiego zamiłowania do pszczół oraz greckiej natury. Miody Melidoron pochodzą z najczystszych i najbardziej urodzajnych terenów Grecji, a w szczególności Peloponezu. Na obszarach wąwozów i zielonych zboczy góry Parnon (Arkadia)dziewiczego terenu słynnego dębowego lasu na płaskowyżu Foloi As w Mountain Elias i Środkowo-Wschodniej Krety, wszędzie tam, gdzie przyroda jest bujna, a ziemie żyzne. Melidoron to smaki Grecji zawarte w cudownym miodzie o wielu smakach, zapachach i barwach. Od miodów wielokwiatowych, pomarańczowych, kasztanowych i wrzosowych, przez miody tymiankowe, dębowe i truskawkowe, aż po unikalne i niesamowicie rzadkie jodłowe i sosnowe miody spadziowe.

   

  Miód z drzewa truskawkowego, inaczej mówiąc Chruściny Jagodnej (Arbutus Honey) pozyskiwany jest z wiosennych kwiatów, a jego wysoka wartość odżywcza (podobna do miodu wrzosowego) sprawia, że ​​jest wyjątkowo odpowiedni do stymulacji naszego organizmu. Ma intensywny, mocny, charakterystyczny smak gorzkiego karmel i stanowi nie lada rarytas dla najbardziej wymagających koneserów mioduInne cechy szczególne to ciemnobrązowa barwa i bardzo szybka krystalizacja (2-4 miesiące od zbioru). Miód z drzewa truskawkowego Melidoron jest zbierany w wąwozach i na zielonych zboczach Mount Parnon na wysokości od 200 do 800 metrów. Obszar góry Parnon i wąwóz Leonidio (gdzie znajduje się klasztor Elona) są częścią Sieci Natura 2000. Jest to Europejska Sieć Ekologiczna obejmująca siedliska przyrodnicze niektórych bardzo istotnych gatunków.

  Szczególnie polecany jako dodatek do: dojrzałych greckich serów, kremowanych lodów waniliowych i śmietankowych, herbat ziołowych i wywaru z szałwii.

  Informacje dodatkowe:

  Kategoria: Miody Nektarowe

  Barwa: Ciemnobrązowa

  Smak: Gorzki – karmelowy

  Zapach: intensywny

  Czas krystalizacji: 2-4 miesiące

  Czas zbiorów: kwiecień – maj

  Region: Południowo-wschodni Peloponez

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach