img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Olej kokosowy + oliwa z oliwek + czerwony olej palmowy BIO 1600ml Extra Virgin (Filipiny, Indonezja, Sri Lanka) Amanprana

 • Cena brutto: 205,51 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   

  Produkty firmy AMANPRANA zwiększają wartość odżywczą każdego posiłku. Nieco zdrowego tłuszczu dodanego do posiłku znacznie polepsza przyswajanie przez organizm witamin A, D, E, oraz K. Lepiej wchłaniane są również inne składniki odżywcze, jak koenzym Q10, kwas lipinowy, karnityna czy karotenoidy zawarte w marchwi, szpinaku, ziarnie zbóż, pomidorach czy paprykach.

  Olej kokosowy zwiększa odporność organizmu na infekcje (bakteryjne, wirusowe, grzybiczne), pomaga zwalczać stress i spowalnia proces starzenia. Zwiększa wchłanianie wapnia oraz chroni błonę śluzowa żołądka i jelit.  Wspomaga rozwój naturalnej flory bakteryjnej. Polepsza smak potraw.

  Mieszanina oleju kokosowego, oliwy z oliwek i oleju palmowego jest idealna do smażenia w woku, na patelni i głębokiego smażenia w specjalnym naczyniu. Zawiera mało nasyconych kwasów tłuszczowych, co sprawia że jest bardzo stabilny podczas gotowania w wysokich temperaturach. Oleje o wysokiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych (sojowy, słonecznikowy lub z orzeszków ziemnych) nie powinny być podgrzewane do wysokich temperatur (powyżej 170 do 180 °C), podczas gdy ten olej można bez problemu podgrzać nawet do 200 °C. Co prawda mieszanina oleju kokosowego, oliwy z oliwek i oleju palmowego nie nadaje się do wielokrotnego smażenia na tym samym oleju, aczkolwiek jest idealna do jednorazowego przygotowania potraw. Olej jest płynny w temperaturze 15 do 25 °C. Po włożeniu do lodówki może zwiększać swoją objętość. Przed smażeniem zaleca się wstępne podgrzanie opakowania. Olej ten można wykorzystać  jako olejek do masażu.

  Skład:

  50% BIO  oleju extra virgin z kokosa, 40% oliwy z oliwek i 10% oleju z palmy czerwonej (bez żadnych dodatków).

   

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach