img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu) 0.5kg

 • Cena brutto: 6,99 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Soda oczyszczona ( inaczej wodorowęglan sodu) to substancja, która ma wiele zastosowań, zarówno w przemyśle spożywczym, jak i w kosmetyce, pielęgnacji skóry oraz w gospodarstwie domowym, jako środek służący do czyszczenia sprzętów kuchennych oraz powierzchni użytkowych.

  Ma odczyn zasadowy, który neutralizuje kwasy i pochłania nieprzyjemne zapachy. Substancja ma również właściwości fermentujące i spulchniające, dzięki czemu można dodawać ją do wypieków zamiast drożdży i proszku do pieczenia. Co ciekawe, soda oczyszczona znajduje się naturalnie w ludzkiej ślinie i żołądku i neutralizuje działanie kwasów z pożywienia i soku żołądkowego.

  Pomaga odświeżyć oddech np. tuż po przebudzeniu, po zjedzeniu cebuli lub czosnku itp. Wystarczy wsypać łyżeczkę substancji do szklanki wody i wypłukać usta. Wiele osób dodaje sodę oczyszczoną również do płynu do płukania ust. Tę zaletę szczególnie docenią użytkownicy stałych aparatów ortodontycznych. Soda oczyszczona usuwa także nieprzyjemny zapach z gipsu.

  Soda oczyszczona łagodzi rany po ukąszeniach owadów. Wówczas wystarczy do wanny z ciepłą wodą dolać filiżankę sody. Należy jednak pamiętać, by nie leczyć w ten sposób otwartych ran. Soda oczyszczona pomaga również w odkwaszaniu organizmu. By go oczyścić w ten sposób, należy codziennie rano i tuż przed snem wypijać roztwór z ¼ łyżeczki sody wymieszanej w szklance z wodą.

  Soda oczyszczona cieszy się ogromną popularnością wśród zwolenników medycyny naturalnej. Dzięki niej można przygotować inhalacje i krople do nosa, które złagodzą ból gardła i katar. W przypadku inhalacji należy do 1l wrzącej wody dodać łyżkę stołową sody oczyszczonej; by przygotować krople do nosa, należy wymieszać ¼ łyżeczki wody i 1 łyżkę wody stołowej.

  Zastosowanie w domu:

  Zastosowanie sody oczyszczonej w gospodarstwie domowym jest szerokie. Można jej użyć np. do usuwania tłuszczu i spalenizny. W tym celu należy przygotować roztwór z 2 łyżek stołowych sody i z płynu do mycia naczyń. Następnie należy wlać go do danego pojemnika, dolać wody i odstawić na kilkanaście minut. Po tym czasie można wspomniany pojemnik wyszorować. Dzięki sodzie spalenizna łatwiej odłączy się garnka.

  Sodę oczyszczoną można zastosować także jako środek do czyszczenia mikrofalówki i piekarnika. Wystarczy niewielką jej ilość nasypać na wilgotną gąbkę i przetrzeć urządzenie. W efekcie mikrofalówka będzie czysta i pozbawiona nieprzyjemnych zapachów. W przypadku piekarnika wystarczy wysypać proszek na dno lub blachę, skropić wodą, poczekać do rana i wtedy przetrzeć je wilgotną ścierką lub gąbką.

  Substancji można używać również podczas gotowania potraw. Niektóre z warzyw np. kalafior w trakcie obróbki termicznej wydają nieprzyjemne zapachy, które można zredukować właśnie dzięki poprzez dosypanie do garnka niewielkiej ilości sody oczyszczonej. Oprócz tego można jej użyć, by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki i zamrażarki.

  Waga: 500g

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach