img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

Miód rzepakowy 1000g Skarby Roztocza (zbiór 2022)

 • Cena brutto: 47,25 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

  Miód rzepakowy jest jednym z najpopularniejszych miodów w Polsce. Polski miód rzepakowy to jeden z najwcześniej wytwarzanych miodów, pszczoły zbierają nektar z kwiatów rzepaku w okresie wiosennym. Jest to wyjątkowy rodzaj miodu, dlatego że właściwie jako jeden z pierwszych powstaje w pasiece po zimowej przerwie. Jak nazwa wskazuje ten złoty eliksir powstaje z nektaru i pyłku zbieranego z kwiatów rzepaku. Rzepak jest jedną z najważniejszych roślin uprawnych w Polsce. 

   

  Miód rzepakowy jest niezwykle pomocny w leczeniu wątroby, trzustki, nerek, układu pokarmowego, wrzodów żołądka i dwunastnicy. Polecany przy leczeniu schorzeń układu krążenia, niewydolności mięśnia sercowego, dusznicy sercowej i miażdżycy. Obniża ciśnienie tętnicze krwi i wyrównuje niedobory potasu w organizmie. Jest skuteczny także przy przeziębieniach i stanach zapalnych dróg oddechowych. Przyspiesza gojenie ran. W przypadku oparzeń zapobiega tworzeniu się pęcherzy.

   

  Kolor: W stanie płynnym jest on prawie bezbarwny lub ma barwę lekko słomkową, po krystalizacji ma kremową konsystencję i biały lub szaro-kremowy kolor.

  Smak: Bardzo słodki.

  Zapach: Delikatny zapach.

  Przechowywanie: Suche i zacienione miejsce (temp. 8-18 C)

  Czas kwitnienia: Maj 

  Krystalizacja: Bardzo szybka.

  Waga: 1100g

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach