img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00

 

!!! URODZINY BOGUTYN MŁYN !!!

RABAT  15%  NA  WSZYSTKO

KOD RABATOWY: URODZINY

*PROMOCJA TRWA OD 24.06 DO 30.06.2022

 

img
PRODUCENT:

Oliwa z oliwek 0.75 l BIO 5-cio gwiazdkowa najwyższej jakości Extra Virgin zimnotłoczona (Hiszpania, Andaluzja) Verde Salud Amanprana

 • Cena brutto: 88,83 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy  Najwyższej jakości oliwa o odświeżającym, lekko gorzkawym posmaku otrzymywana z oliwek metodą mechanicznego wyciskania. Wytwarzana jest z organicznie uprawianych i zbieranych oliwek, rosnących na słonecznych stokach gór parku narodowego Sierra Mágina w Andaluzji w południowej Hiszpanii. W procesie produkcji oliwki są wyciskane na zimno (temp. max. 27 °C).

  Jakość oliwy Verde Salud została wielokrotnie potwierdzona. Kupując oliwę oznaczoną jako ‘extra virgin’ zakładasz, że otrzymujesz najlepszy produkt dostępny na rynku. Tego typu oleje muszą spełniać ściśle określone kryteria.  Oliwa Verde Salud zawiera czterokrotnie mniej wolnych kwasów tłuszczowych, trzy razy mniej utleniaczy i pięć razy mniej wosku niż wynosi norma ustanowiona przez EU. Dodatkowo, oliwa Verde Salud zawiera mnóstwo witaminy E zapewniającej dobre krążenie, roślinne sterole regulujące poziom cholesterolu, polifenole, skwerole chroniące serce oraz wzmacniający go koenzym Q10, jak również odmładzający chlorofil i lecytynę poprawiającą funkcje umysłowe. Wreszcie, Verde Salud zawiera co najmniej 77% jednonasyconych kwasów tłuszczowych i jest pozyskiwany wyłącznie metodą tłoczenia na zimno w temperaturze do 27 °C. Surowiec pozyskiwany jest w parku narodowym w Andaluzji. Posiada certyfikat DOP.

  Ze względu na swoją wyjątkowo wysoką jakość, oliwa Verde Salud może być z powodzeniem stosowana podczas smażenia w temperaturach powyżej 180°C, podczas gdy gorszej jakości oleje sprawdzają się źle już w temperaturze 135 °C. Wiele osób mylnie sądzi, że oliwy z oliwek nie powinno się używać do głębokiego smażenia, lub smażenia w woku, a zdecydowanie nie jest to prawdą. Smaczny posiłek można uzyskać po pierwsze biorąc do jego przyrządzenia najlepsze
  składniki, a po drugie wykorzystując dobrą oliwę, która zawiera mało wolnych kwasów tłuszczowych i dużo substancji odżywczych. Dlatego też należy przywiązywać tak wielką wagę do wyboru oleju. 


  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach