img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Poduszka rozgrzewająca solna 19cm x 19 cm (1 kg różowej soli himalajskiej)

  • Dostępność: Jest Jest
  • Producent: Bogutyn Marta
  • Cena brutto: 15,00 zł
szt.

UWAGA: WZÓR MATERIAŁU, Z KTÓREGO WYKONANA JEST PODUSZKA MOŻE SIĘ RÓŻNIĆ OD TEGO NA ZDJĘCIU ( ZDJĘCIE MA TYLKO CHARAKTER POGLĄDOWY )

Kilka słów o różowej soli himalajskiej:

Kiedy mówimy o himalajskiej soli mamy na myśli tylko jeden określony typ soli krystalicznej, "oryginalnej", pochodzącej z jednego miejsca w wschodnim pasie Karakorum Himalajów w Pakistanie. Sól ta była przedmiotem kompleksowych badań medycznych opisanych w książce "Water & Salt - The Essence of Life" autorstwa dr Barbary Hendel, lekarza i biofizyka, Peter Ferreira. Sól himalajska jest najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi. Miliony lat temu energia słoneczna wysuszyła główne morza. Ten rodzaj soli krystalicznej jest w całości czysty i naturalny, podobnie jak historyczny pierwotny ocean. Ta naturalna sól krystaliczna była przez miliony lat wystawiona na działanie ogromnego ciśnienia. Ciśnienie to było przyczyną powstawania soli krystalicznej. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej doskonała struktura. Dzięki tym informacjom i energii, kryształy skały mają najdoskonalszą geometryczną strukturę. Sól krystaliczna płynie w czystych, białawych, różowawych i czerwonawych błyszczących żyłach gór solnych i krystalizuje się w obszarach, gdzie odpowiednie ciśnienie stworzyło tę perfekcyjną strukturę soli krystalicznej. Im bardziej geometrycznie idealny kryształ w kształcie sześcianu, tym większa ilość informacji, podobnie jak w przypadku diamentu. W soli krystalicznej, pierwiastki dostępne są w tak drobnych cząsteczkach, że mogą być łatwo wchłaniane przez komórki organizmu ludzkiego i poddane procesowi metabolizmu. Sól krystaliczna, w swojej doskonałej formie, z geologicznego punktu widzenia, jest również nazywany halitem. Dawniej, sól ta była nazywana także "solą króla", ponieważ była zarezerwowana dla rodzin królewskich. Zwykły obywatel dostawał tylko sól kamienną.

Właściwości poduszeczki wypełnionej różową solą himalajską:

 

Gorące okłady za pomocą poduszki wypełnionej solą himalajską są dobrym sposobem na łagodzenie bólów mięśniowych oraz stawowych. Poduszkę należy rozgrzać w mikrofali lub na kaloryferze tak, aby była ciepła, ale nie gorąca. Następnie przykładamy ją do bolącego miejsca. Kompres należy trzymać tak długo, aż sól wystygnie, a po zdjęciu bolące miejsce owijamy lub przykrywamy wełnianym szalem. Pobudzi to krążenie w mięśniach i przyspieszy usunięcie substancji toksycznych.


Okłady z gorącej soli są również skutecznym sposobem na wyleczenie bólów krzyżowych oraz uciążliwego marznięcia w stopy. W tym przypadku należy poduszeczkę z gorącą solą położyć na łóżku, na niej ręcznik, a następnie położyć się tak, by solą nagrzewać kość krzyżową. Podobnie postępujemy w przypadku bólów kręgosłupa w części karkowej i szyjnej. Zanim sól w poduszeczce wystygnie mięśnie ramion rozluźnią się, a dokuczliwy ból minie. Ogrzana poduszeczka jest też świetnym sposobem na chore zatoki. Nagrzaną poduszeczkę (niezbyt mocno, należy uważać by się nie poparzyć) kładziemy na czole i pozwalamy jej działać przez min. pół godziny. Rozgrzewa i eliminuje ból u nasady nosa, a do tego odżywia skórę dzięki 84 minerałom zawartym w różowej soli himalajskiej.

img
Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach