img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 17:00
img
PRODUCENT:

SZAFRAN NITKI 2g PREMIUM

 • Cena brutto: 32,28 zł
Niedostępny
szt.
 • Dodaj do mojej listy

   

  Szafran to najdroższa przyprawa świata, bowiem pozyskiwanie go z pojedynczo zbieranych słupków krokusa jest niezwykle pracochłonne; na 1 kilogram szafranu potrzeba aż 170000 kwiatów. Na szczęście wystarczy szczypta, by nadać barwę i smak dużemu daniu. Dobry szafran powinien mieć najwyżej rok i odznaczać się jaskrawo-pomarańczowym kolorem. Ma silny aromat i ostry, lekko gorzkawy smak. Jako przyprawa, szafran występuje w dwóch postaciach: nitek i proszku. Zaledwie kilka nitek szafranu dodanych do dań nadaje im intensywnie żółty kolor i specyficzny, delikatny, lekko gorzkawy posmak.

  Zastosowanie:

  Szafran to idealna przyprawa do ryżu, owoców morza, zup i ciast. Dodawany do serów, curry, alkoholi i potraw mięsnych. Zapach szafranu przypomina zapach miodu z posmakiem siana i metaliczną nutą, lekko cierpką. Dań kuchni orientalnej – azjatyckiej, arabskiej czy śródziemnomorskiej. Dobrze komponuje się z bazylią i oregano. Szafran barwi potrawy na żółto. A zbyt duża ilość szafranu sprawia, że potrawa staje się gorzka.
  Doświadczenie znawcy sztuki kulinarnej, przed dodaniem szafranu do potrawy, łamią nitki szafranu i namaczają je w wodzie lub sherry przez około 10 minut. A następnie szafran i płyn, w którym się moczył dodają do potrawy. Wówczas szafran lepiej łączy się z całą potrawą – równomiernie rozkłada się jego smak i kolor w potrawie. Sproszkowany szafran nie wymaga wcześniejszego namaczania.

  Kraj pochodzenia:

  Iran

  Waga: 2g

  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach