img
503 157 337
CZYNNE 8:00 - 18:00
img
PRODUCENT:

Mieszanka chlebowa - chleb żytni WILEŃSKI - 0.75 kg + drożdże GRATIS !NOWOŚĆ!

 • Dostępność: Jest Jest
 • Producent: BogutynMłyn
 • INFORMACJA
  ALERGENNA

   

  Produkt
  zawiera alergen: gluten. Może zawierać alergeny: orzeszki
  ziemne i inne orzechy, gorczycę, seler, sezam, soję, jajka.

  Mieszanka chlebowa – chleb żytni WILEŃSKI

  Mieszanka chlebowa oparta na starodawnej recepturze z Kresów Wschodnich. Charakteryzuje się gorzkawo-słodkim smakiem, ciemnym kolorem miękiszu i niepowtarzalnym aromatem typowym dla narodowego chleba naszych wschodnich sąsiadów.

  Skład: mąka żytnia jasna, mąka żytnia pełnoziarnista, naturalny zakwas żytni, słód żytni, słód jęczmienny palony, mączka chleba świętojańskiego, białko pszenne, kminek mielony, sól różowa himalajska

  Sposób przygotowania chleba w automacie: wlewamy do formy automatu 0,5l wody (500g, temp. ok 30º C), wsypujemy 6g drożdży instant lub 20g drożdży świeżych. Wsypujemy połowę mieszanki. Uruchamiamy automat na programie rozczynianie ciasta (ok 1h30min). W trakcie mieszania dodajemy stopniowo resztę mieszanki. Po zakończeniu cyklu mieszania wyjmujemy mieszadła i wyrównujemy ciasto. Pozostawiamy do wyrośnięcia na 60-90 minut. Uruchamiamy program pieczenie – wystarczy ok 50 minut. Wyjmujemy chleb z formy i pozostawiamy do całkowitego wystygnięcia.

  Sposób przygotowania chleba ręcznie (w piekarniku): do miski wsypujemy 750g mieszanki, wlewamy 0,5l wody (500g, temp. ok 30º C) i dodajemy 6g drożdży instant lub 20g drożdży świeżych. Wyrabiamy ciasto ręcznie lub przy pomocy robota do zagniatania ciasta przez ok. 20 min i odstawiamy w ciepłe miejsce do wyrośnięcia (ok. 40 min). Następnie przekładamy ciasto do natłuszczonej formy i pozostawiamy do powtórnego wyrośnięcia (ok. 60 min). Po wyrośnięciu wkładamy do piekarnika nagrzanego do temp. ok 210º C. Dobrze jest wytworzyć w piekarniku parę wodną wkładając naczynie z wodą (żaroodporne) na ok. 5 min. Piec ok 40-50 min.

 • Cena brutto: 12,85 zł
szt.
 • Dodaj do mojej listy
  img
  Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informację o nowościach i promocjach